ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 4605186
*
nr 460 5186
Pigtittare
1800-tal, höjd: 65
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 april 2007
kl 17:26:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 15:33:17
1
100 kr
27/3 15:44:19
2
200 kr
30/3 22:14:39
3
300 kr
1/4 17:40:13
4
300 kr
1/4 19:30:08
5
350 kr
1/4 19:33:06
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23
-
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:57
-
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:04
*
Pigtittare
nr 460 5186
Pigtittare
1800-tal, höjd: 65
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 april 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/3 15:33:17 | 1 | 100 kr |
| 27/3 15:44:19 | 2 | 200 kr |
| 30/3 22:14:39 | 3 | 300 kr |
| 1/4 17:40:13 | 4 | 300 kr |
| 1/4 19:30:08 | 5 | 350 kr |
| 1/4 19:33:06 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:23 -
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:57 -
6673 Spegel
Nyrokoko, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:04



